Змагаються інтелектуали

14 березня 2019 року в Писарівській філії Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відділу освіти Хотінської селищної ради Сумського району Сумської області відбулися змагання з інтелектуальних видів спорту: шахи та «шашки-64».

Більше 20 представників шкіл Хотінської ОТГ, а саме: Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Писарівської філії Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Кіндратівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – боролися за чемпіонство з шахів та шашок.

На спортивному святі були присутні начальник відділу освіти Хотінської селищної ради Іванченко А.В., методист відділу освіти Хотінської селищної ради Шабаль М.С.

Господарі змагань радо зустріли шановних гостей: привітальні слова від учнів та виступ дуету гітаристів Сердюка Богдана й Докашенка Владислава додали бадьорого настрою учасникам змагань. Виставка кубків, медалей, грамот завідувача навчального закладу Шовкуна Є.Я. (близько 50 медалей і грамот переможця Всеукраїнських, обласних, районних змагань з шахів та шашок запалили захопливий вогник в очах учасників змагань) доповнювала святкову атмосферу.

Початок офіційної частини – звучить Державний гімн України, привітальні слова від методиста відділу освіти Хотінської селищної ради Шабаля М.С.. Головний суддя змагань Шовкун Є.Я. знайомить учасників з порядком проведення змагань та основними правилами гри. Представники команд розігрують номери учасників змагань та заповнюють відомості про учасників у протоколах змагань. Змагання проводяться у форматі «2+1», та з контролем часу: шахи (15 хв.) кожному учаснику та шашки (10 хв.) кожному учаснику. І ось – дружнє рукостискання суперників та включення годинників. Гра розпочалася. Стрімкі комбінації та наполегливість дали високі результати. Секретар змагань, учитель фізичної культури Писарівської філії Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Чугай О.В., підводить підсумки змагань, заповнює таблиці.

У шахах команди Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Кіндратівської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів, Писарівської філії Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів набрали однакову кількість очок. Тільки за додатковими показниками перемогу здобули учні Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, друге місце – за представниками Кіндратівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третє місце виборола команда Писарівської філії Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, четверте місце – за представниками Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

У номінації «Шашки-64» перемогу здобула команда Кіндратівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, срібло – за учнями Писарівської філії Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, бронза дісталася представникам Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, четвертою стала команда Хотінської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів.

В особистій першості по дошкам місця розподілилися таким чином:

Шахи:

Перша дошка:

І місце: Коротенко Денис (Хотінська СШ)

ІІ місце: Дегтярьов Володимир (Кіндратівська ЗОШ)

ІІІ місце: Забуга Євген (Писарівська філія Хотінської СШ)

Друга дошка:

І місце: Сенченко Ярослав (Кіндратівська ЗОШ)

ІІ місце: Владіміров Андрій (Писарівська філія Хотінської СШ)

ІІІ місце: Баличев Максим (Хотінська СШ)

Третя дошка:

І місце: Тарануха Надія (Писарівська філія Хотінської СШ)

ІІ місце: Сердюк Богдана (Хотінська СШ)

ІІІ місце: Зякун Оксана (Кіндратівська ЗОШ)

Шашки:

Перша дошка:

І місце: Докашенко Владислав (Писарівська філія Хотінської СШ)

ІІ місце: Хряпін Радіон (Кіндратівська ЗОШ)

ІІІ місце: Вітренко Ярослав (Олексіївська ЗОШ)

Друга дошка:

І місце: Леоненко Михайло(Кіндратівська ЗОШ)

ІІ місце: Головченко Станіслав (Хотінська СШ)

ІІІ місце: Сердюк Богдан (Писарівська філія Хотінської СШ)

Третя дошка:

І місце: Безверхо Катерина (Олексіївська ЗОШ)

ІІ місце: Дьоміна Євгенія (Писарівська філія Хотінської СШ)

ІІІ місце: Турченко Карина (Хотінська СШ)

Яскраві моменти змагань, радісні емоції від перемог і гіркота поразок позаду. Змагання з шахів та шашок наближаються до закінчення. Організатори вітають переможців змагань та дякують усім учасникам змагань за волю до перемоги.

Рівняння на Державний прапор, звучить Державний гімн України.

Змагання інтелектуалів Хотінської ОТГ закінчилися. Високих результатів та успіху на спортивних майданчиках на першість району, області, України.

Наступний вид змагань – волейбол (юнаки та дівчата) в Кіндратівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Є.Я.Шовкун, чемпіон України

з інтелектуальних видів спорту